Dhimbja e mezit

Dhimbja e mezit

Dhimbja e mezit eshte shkaku i dyte me i shpeshte qe pacienti kerkon ndihme mjekesore mbas gripit sezonal. Shkaqet e dhimbjes se mezit jane nje ose shumefaktoriale. Nder me te shpeshtat mund te permenden hernia diskale, problemet degjenerative te kolones vertebrale, patollogjite inflamatore (artriti rheumatoid, spondyliti ankilozant etj) dhe problemet e lidhura me traumen e kolones. Me rralle shkak i…

Lexo me shume